Натуральне Яблуко® – переваги використання імунних сортів у садівництві

Вісім років тому декілька фахівців у сфері плодорозсадництва вирішило, що час щось змінювати та почали прокладати абсолютно новий шлях у напрямку сортової інновації. Незважаючи на початкові труднощі, ініціатива принесла великий успіх та заручилась підтримкою серед численних фахівців.

Що ж насправді представляє собою Програма Натуральне Яблуко®?

Якщо б потрібно було підсумувати суть системи в кількох словах, то Натуральне Яблуко® – це система вирощування нових, стійких до хвороб сортів , характерними ознаками яких є відмінний смак, висока врожайність і товарність плодів, а також хороша лежкість Але , крім цього всього Програма є комплексною, розгалуженою системою  з особливою філософією.

Фахівці програми в тісному контакті співпрацюють з провідними світовими науково-дослідними центрами та інститутами селекції, в яких проводяться визначальні дослідження в області резистентності та селекції і виводить на сегменти  європейських ринків найкращі, елітні сорти.

 

Чому у випадку яблук настільки важливою є резистентність, стійкість до хвороб?

Одними з найбільш важливих хвороб яблук є парша та борошниста роса.  Більшість циклів захисту рослин спрямовані саме проти цих хвороб.  Деякі чутливі до цих хвороб сорти в певні роки потрібно обприскувати навіть до 21-23 і більше разів! Крім того, для обприскування, як правило, використовуються органічні сполуки, які поглинаються та не виводяться з плодів повністю.  Залишок хімічних речовин у плодах залишається нижче межі за умови правильного використання пестицидів. Але про вплив «коктейлів» цих хімічних речовин на організм людини достовірних даних немає.

Тому важливою є резистентність. Стійкі до хвороб сорти достатньо обприскувати 4-7 разів, і не потрібно використовувати активні речовини, що поглинаються плодами. Захист рослин у такому випадку є набагато дешевшим, а яблука більш здорові. Для фермера це вигідно, оскільки він має можливість вирощувати яблука з нижчою собівартістю та отримати більший прибуток, споживач залишиться задоволеним, отримуючи дійсно здорові фрукти, а виробництво не забруднює довкілля. Не все одно у якому стані ми залишимо навколишнє середовище для майбутніх поколінь.

 

Програма «Натуральне Яблуко®» є свого роду напрямком органічного вирощування?

Сорти Програми  підходять як для звичайного/традиційного, так і для органічного та інтегрованого вирощування. Деякі з наших виробників вирощують ці нові сорти виключно рамках органічного садівництва і за допомогою цих сортів можуть зробити це набагато простіше. Наші сорти роблять органічне вирощування простішим та відкривають виробникам нові можливості у сфері прибуткового вирощування фруктів.

Які сорти включені до  Програми «Натуральне Яблуко»?

Луна®, Сіріус®, Оріон®, Ред Топаз® і Розела®. Перші три – жовтого кольору, останні два – сорти з червоним поверхневим забарвленням. Цього року палетта сортів Програми «Натуральне Яблуко®»  значно розширилась новими, дуже цінними сортами, саджанці яких вже є доступними у продажу за умови попереднього замовлення. Це чеські сорти з селекційних науково-дослідних інститутів. Слід зауважити, що коло резистентних сортів є дуже широким, проте далеко не всі вони підходять для широкомасштабного комерційного вирощування. Фахівці плодорозсадника приділяють багато уваги вивченню нових сортів і обирають для подальшої роботи тільки найкращі, перспективні сорти.

Вивчається багато різних характеристик , з яких найважливіші : початок квітнення, швидкість вступу в плодоношення, форма крони, реакція на обрізку, схильність до альтернації, чутливість до заморозків та інших погодніх явищ,  стабільність резистентності, і перелік можна продовжувати.

 

Фахівці групи плодорозсадників підтримують та супроводжують партнерів та надають консультації, на додачу ще й безкоштовно?

Так. Ціль компанії «Голланд Плант Україна» – успішний садок та задоволений партнер. Тож фахівці надають підтримку партнерам починаючи з вибору оптимальної ділянки, вибору підходящих сортів, особливостей посадки, обрізки саду і аж до вступу саду в плодоношення.

Крім цього, компанія постійно організовує різні фахові заходи, майстер-класи, презентації, дні поля, семінари, на яких наші партнери можуть почерпнути нову, корисну інформацію та поділитись думками та власним досвідом.

 

Як з іншими видами плодових? Є якісь новинки крім сортів яблук?

Компанія розвиває надзвичайно затребувану вишневу програму «Уйфегертоі Фюртеш».

У 2016 році палітру сортів було розширено світовими новинками сортів сливи – Topend Plus, а також Totaste та Jofelа. Ці сорти теж стійкі до хвороб, толерантні до вірусу шарки, дають надзвичайно високі врожаї, а плоди надзвичайно смачні з високим вмістом цукру.

У сфері альтернативної енергетики  дуже популярним є та активно розвивається Проект «Шведська Енергетична Верба». Група плодорозсадників володіє захищеними ліцензійними правами на передові сорти енергетичної верби шведської  селекції. Компанія є не тільки  виробником сортово чистого, ліцензійного садивного матеріалу, а й надає підтримку партнерам, починаючи з допомоги у підборі оптимальних територій для закладання енергетичних плантацій, особливостей посадки, зрізу та логістики використання біомаси.

Фахівці співпрацюють з передовими шведськими компаніями та активно обмінюються досвідом. На даний момент в Україні закладання енергетичних плантацій стрімко розвивається, проте через брак інформації та досвіду, інвестори часто припускаються помилок. Ціль плодорозсадника – успішна енергетична плантація і консультанти докладають значних зусиль, щоб партнери отримали гарний результат та швидке повернення інвестицій.

У процесі запуску ще дві інноваційні програми у секторі плодівництва, проте рухатись потрібно повільно, приділяючи достатньо уваги кожній програмі.

Tags: , , , , , , , ,
Поділитися цим: